Strona główna    /    Przewodnik

Przewodnik

Warszawa jako stolica Polski i największe polskie miasto ma bardzo wiele do zaoferowania. Jest to miasto tętniące życiem przez 24 godziny na dobę. O każdej porze dnia i nocy można znaleźć tu otwarte sklepy, restauracje, kluby i bary.

To miasto gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Pełno jest muzeów, galerii, kin, teatrów, obiektów sportowych, centrów handlowych.

Chcąc dokładnie zwiedzić Warszawę należy wcześniej wybrać punkty, które chce się zobaczyć, ponieważ mając ograniczony czas nie da się zwiedzić wszystkiego.

Ograniczając się do kilku miejsc mamy pewność, że zobaczymy to co najważniejsze i co wypada zobaczyć na własne oczy.

 

Z pewnością miejscem, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności jest Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Warszawie. Otwarte zostało w przeddzień 60 rocznicy powstania, czyli 31 lipca 2004 roku.

Ekspozycja rozlokowana jest na trzech kondygnacjach na powierzchni 3000m2 i składa się z prawie tysiąca eksponatów, półtora tysiąca fotografii, map, tablic, kronik i filmów.

Nowoczesność muzeum objawia się między innymi efektami użytymi w celu ułatwienia zrozumienia powstańczej codzienności. Użyte zostały efekty świetlne, dźwiękowe oraz obraz.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Centrum Kultury Kopernik. Pierwsza część oddana została do użytku w listopadzie 2010 wraz z pięcioma galeriami: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa światła oraz Bzzz!.

 

Kolejno otwierane są kolejne części centrum takie jak planetarium Niebo Kopernika czy Park Odkrywców.

Centrum ma za zadanie przybliżenie praw nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

 

Jedną z największych warszawskich galerii jest Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Wystawa obejmuje dzieła współczesne sztuki polskiej. Odnaleźć można tam wspaniałe obrazy, rzeźby, instalacje, fotografie i filmy.

Warszawa posiada kilka centrów życia towarzyskiego. Największym wydaje się być ulica Mazowiecka gdzie znajduje się wiele klubów i pubów takich jak Enklawa, Tygmont, Mono Bar czy Zoo. Kolejnym jest ulica Kolejowa, gdzie znaleźć można takie kluby jak Harlem, Space czy Pretekst.

Duży wybór lokali znajduje się również na tyłach Nowego Światu. Warto jest zajrzeć także do warszawskiego ZOO, w którym odwiedzić można rekinarium, Halę Lotów, akwarium i ptaszarnię. W ZOO zobaczyć można między innymi bizony, lwy, gepardy, tygrysy, pingwiny, wydry, żyrafy, zebry, goryle, pawiany i niedźwiedzie.

Zobacz również:

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.