Strona główna    /    Aktualności    /    Warszawska Polonia zagra z liderem tabeli

Warszawska Polonia zagra z liderem tabeliJuż 15 marca, MKS Polonia Warszawa będzie mierzyć się z prowadzącym w tabeli ligowej Bugiem Wyszków. Mecz będzie sprawdzianem ambicji mistrzowskich obu drużyn.

Relegowana do IV ligi Polonia krok po kroku pracuje nad powrotem do wyższej klasy rozgrywek. Ekipa aktualnie plasuje się na 3. miejscu w gr. północnej mazowieckiej IV ligi, po 18 kolejkach mając na koncie 38 punktów.

W tabeli przoduje najbliższy rywal „Czarnych Koszul”, czyli zespół Buga Wyszków, mający przewagę pięciu punktów. Chociaż do końca sezonu 2013/14 pozostało jeszcze do rozegrania 16 kolejek, to starcie ligowych liderów da pojęcie o tym, komu bliżej do tytułu i awansu do III ligi.

Spotkanie rozegrane zostanie 15 marca o godzinie 14:00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Jak na razie, typy bukmacherskie bet365 oceniają szanse obu drużyn mniej więcej po równo, a to wróży zacięty pojedynek.

Obu ekipom nie można odmówić ambicji. Chociaż to Polonia ma najświeższe wspomnienia z gry na wyższym poziomie ligowym, to Wyszków także tego doświadczył, w sezonie 1993/94 grając na poziomie II ligi.

Polonia za cel ma odzyskanie utraconego statusu w Ekstraklasie, który przepadł ostatecznie w obliczu nieudolnych prób sprzedaży klubu przez poprzedniego właściciela, a następnie przez brak współpracy ze strony nowego nabywcy.

Polonii nie zniszczyła ani wojna, ani komuna, nie dokonał tego także Józef Wojciechowski ani Ireneusz Król. Jednak przed klubem daleka droga, a awans może nie przyjść po jednym sezonie gry.

Pocieszeniem jest to, że „Czarnym Koszulom” nie brakuje przyjaciół, co widać choćby po pozyskaniu nowego sponsora, firmy Comarch. Krakowski gigant branży IT jest już sponsorem Cracovii, z którą klub Polonii od dawna utrzymuje bardzo dobre stosunki.

„Cieszę się, że udało się nam dołączyć do grona sponsorów Polonii. O naszej decyzji nie zdecydowała tylko wieloletnia przyjaźń między oboma klubami i jej kibicami”, oświadczył jeden z członków rady nadzorczej spółki, Piotr Prokop.

„Dostałem prośbę od Polonii, żeby pomagać. Wstępnie powiedziałem, że tak, ale coś się słabo upominali. Przyjaźń między kibicami jest duża, na pewno miłym akcentem jest pomóc”, dodał z kolei właściciel Cracovii Janusz Filipiak.

Stabilność finansowa na pewno będzie pomocna w staraniach piłkarzy o wyjście z dołka. Podobnie zresztą wyglądała droga Cracovii, która od 2002 roku, grając jeszcze w III lidze, zdołała obecnie wyrosnąć na jedną mocniejszych ekipa w Ekstraklasie.

Po drodze były oczywiście upadki i spadki, ale jeśli chodzi o Polonię, to ma ona doświadczenie w podnoszeniu się z kolan.

Jak na razie, ekipa musi skupić się na pokonaniu rywali i zakończeniu sezonu na pierwszym miejscu w tabeli. 12 wygranych, 2 remisy i 4 porażki to dobry bilans, ale do pokonania MKS-u Ciechanów i Buga potrzeba będzie jeszcze więcej pozytywnych wyników. Zacząć można już od 15 marca.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.