Strona główna    /    Aktualności    /    Skoki spadochronowe w tandemie – podniebna przygoda dostępna także dla Ciebie!

Skoki spadochronowe w tandemie – podniebna przygoda dostępna także dla Ciebie!Spadochrony fascynowały cię od dawna? A może masz ochotę na zrobienie czegoś naprawdę niecodziennego? W takim przypadku pomyśl o skokach tandemowych – ta podniebna rozrywka przeznaczona jest praktycznie dla każdego i ty też możesz z niej skorzystać!

Zazwyczaj skoki spadochronowe kojarzymy z wyjątkową kondycją i zdrowiem, niebezpieczeństwem, także ze sporymi kosztami oraz długimi szkoleniami. Nic bardziej mylnego! Gdy chcesz zasmakować w takiej przygodzie, możesz zrobić to bez żadnego doświadczenia i wcześniejszych żmudnych przygotowań czy badań lekarskich, ponieważ do dyspozycji masz skoki tandemowe.

Skoki w tandemie, jak można domyślić się po ich nazwie, odbywają się w dwójkę. Skacze w nich pasażer – możesz być nim i ty, a także tandem pilot, którym zwykle jest instruktor spadochroniarstwa z tysiącami skoków na swoim koncie. Uczestnicy skoku połączeniu są uprzężą tandemową, a na plecach pilota znajduje się spadochron z automatem – takie wyposażenie powoduje, że skok jest bezpieczny.

skokspadochronowywtandemie

Jaki skok w tandemie wybrać?

Rezerwacja skoków tandemowych jest bardzo prosta – można wykonać ją całkowicie przez internet, nie wychodząc z domu. Na stronach ośrodków zajmujących się ich organizacją można znaleźć formularze i wybrać dla siebie najbardziej dogodny termin – skoki najczęściej dostępne są w weekendy od kwietnia do końca września, gdy pogoda jest najlepsza. Do dyspozycji ma się dwa rodzaje skoków, a dokładnie dwie wysokości – 3000 metrów lub 4000 metrów. Jaki wariant wybrać?

Od wysokości skoku zależny jest czas swobodnego spadania, dla 3000 metrów to 30 sekund, dla 4000 metrów to 60 sekund. To okres, który następuje po wyskoku z lecącego samolotu aż do otwarcia czaszy spadochronowej. Dla wielu to najbardziej emocjonujący moment całego wyczynu, ponieważ spada się wtedy z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi – bez otwartego spadochronu. To jedyna tego rodzaju okazja, kiedy można poczuć te emocje, zatem jeżeli chcesz delektować się nimi jeszcze dłużej, lepszym rozwiązaniem jest wykupienie skoku z 4000 metrów. Wprawdzie jest droższy, ale emocji z nim związanych jest znacznie więcej.

Gdy uczestnicy skoku osiągną już odpowiedni pułap, w takim przypadku następuje otwarcie spadochronu i powolne opadanie aż do lądowania na trawiastym lądowisku. Nie ma przy tym ryzyka kontuzji, dlatego nie trzeba obawiać się o problemy z lądowaniem.

Dodatkowo także można zdecydować się na usługę wideofilmowania – wówczas w skoku bierze udział jeszcze jeden skoczek z kamerą zamontowaną na kasku. Wyskakuje on na chwilę przed tandemem i dzięki temu może uzyskać tak atrakcyjne kadry. Warto zdecydować się na tą dodatkową usługę, ponieważ pamiątka będzie wyjątkowa!

Gdzie skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Aktualnie wiele ośrodków lotniczych i spadochroniarskich zajmuje się organizacją skoków tandemowych na terenie całej Polski. Przasnysz jest jednym z miast w okolicy Warszawy, gdzie są one dostępne. Ceny skoków tandemowych zależne są przede wszystkim od wysokości wyskoku – za skok z 4000 metrów trzeba zapłacić około 700-800 złotych, z kolei za ten z 3000 metrów – około 500-600 złotych. Usługa wideofilmowania to około 200-300 złotych. Warto też wskazać, że ośrodki mają także atrakcyjne promocje i rabaty dla swoich klientów.

Jeżeli zainteresował Cię temat skoków tandemowych, dodatkowe informacje znajdziesz w serwisie internetowym: http://skokiwarszawa.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.