Strona główna    /    Aktualności    /    Sixto Rodriguez w Warszawie

Sixto Rodriguez w WarszawieSixto Rodriguez bohater znanego filmu Sugar Man zagra na dwóch koncertach w Warszawie! Oprócz wyprzedanego koncertu zaplanowanego na 28 marca, bohater głośnego filmu Sugar Man zdecydował się na występ kolejnego dnia – 29 marca. Obydwa koncerty odbędą się w warszawskiej Sali Kongresowej.

Rodriguez, czyli tak naprawdę Sixto Rodriguez, jest legendarnym gitarzystą-samoukiem oraz wokalistą. Jego pierwsze koncerty miały miejsce w latach 60, kiedy to muzyk występował w barach i klubach miasta Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez nagrał dwa studyjne albumy – „Cold Fact” (1969) i „Coming from Reality” (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skupić się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W połowie lat 70. muzyka Rodrigueza zyskała niewielki rozgłos w Australii i Nowej Zelandii, gdzie muzyk pojechał z niewielką trasą koncertową, odnosząc pewien sukces.

W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje.

Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli Rodriqueza, co zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery. Historia muzyka została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Searching for Sugar Man”, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie!

Sixto Rodriguez w Warszawie zagra na dwóch koncertach: 28 i 29 marca. Bilety na drugie wydarzenie można już kupić na stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.