Strona główna    /    Rozrywka    /    Muzeum    /    Muzeum Pożarnictwa

Muzeum Pożarnictwa

ul.Chłodna 3
00-891 Warszawa
Tel: +48 (22) 620 98 27
Dzielnica: Wola
http://www.straz.pl/historia/muzeum-pozarnictwa

Muzeum Pożarnictwa w Warszawie jest jedną z nielicznych placówek tego rodzaju w kraju. Zostało założone w 1983 roku w siedzibie historycznych koszar mirowskich, które zostały odbudowane po II wojnie światowej, gdzie swoją służbę pełnili strażacy Warszawskiej Straży Ogniowej przed i po zakończeniu wojennych działań.

Zbory które były kolekcjonowane przez lata i wyeksponowane na powierzchni 1000 m2 obejmują fotografie, dokumenty, sprzęt gaśniczy i ratowniczy, mundury i uzbrojenie osobiste oraz idealnie zachowane i odrestaurowane pojazdy konne oraz samochody.

Muzeum ukazuje projekcje filmowe a do dyspozycji zwiedzających dostępna jest również biblioteka. Kilka tysięcy eksponatów pokazywanych jest w 7 salach, które podzielone są tematycznie z uwzględnieniem  okresów historycznych.

VN:F [1.9.22_1171]

Oceń ten wpis

Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
Tagi: , , ,

Galeria zdjęć

  • Muzeum Pożarnictwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI