Strona główna    /    Aktualności    /    Najmniejszy dom świata

Najmniejszy dom świataJakub Szczęsny twórca projektu najmniejszego domu świata może sam sobie pogratulować:) W sobotę na rogu ul.Chłodnej i Żelaznej możemy zobaczyć dom, który jest zbudowany w szczelinie pomiędzy dwoma budynkami. Szerokości 152 cm do 92 cm.  Dom Kareta będzie gościł artystów z całego świata , a na dzień dzisiejszy będzie on zamieszkiwany przez izraelskiego pisarza Etgara Kereta, który ma polskie korzenie.

Czemu autor zadedykował dom Keretowi?

On sam mówi, że odegrała w tym miejscu znaczącą rolę historia polsko -żydowska. A sam Keret jest tego dobrym przykładem. Budynek jest położony blisko jednej z części byłego getta gdzie w czasie okupacji stał drewniany most.

Po przecięciu wstęgi przez Hannę Gronkiewicz- Waltz, Pani prezydent miasta Warszawa powiedziała dziennikarzom: „Są tam zdjęcia, fotografia dziadka, mamy Kereta, gdy była dzieckiem. To zawsze tworzy taką atmosferę, że to już dom – mówiła entuzjastycznie prezydent. – W środku, jak za moich studenckich czasów, łóżko, miejsce do pisania, miejsce do siedzenia, łazienka i tyle wystarczy”.

Niemożliwe stało się możliwym:)

 

VN:F [1.9.22_1171]

Oceń ten wpis

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI