Strona główna    /    Aktualności    /    Bodyflying – alternatywa dla skoków spadochronowych

Bodyflying – alternatywa dla skoków spadochronowychChcesz poczuć się lekko jak piórko? To mogą dać ci skoki spadochronowe, ale jest jeszcze jedna propozycja, a mianowicie bodyflying, czyli loty w tunelu aerodynamicznym. Gdy szukasz emocji, pomyśl o skorzystaniu z takiej rozrywki, która dostępna jest praktycznie dla każdego!

Loty w tunelu aerodynamicznym dają bardzo podobne odczucia do swobodnego spadania w trakcie skoku spadochronowego, czyli to tego momentu, który następuje od razu po wyskoku i trwa do otwarcia czaszy spadochronowej. Oczywiście, nie można wtedy podziwiać wyjątkowych widoków jak z lotu ptaka, ale wcale nie zmniejsza to popularności bodyflying. Jeżeli również chcesz przeżyć coś niecodziennego, sprawdź z nami, jak to zrobić.

tunel_aerodynamiczny_profly

Jak lata się w aerotunelu?

Tunele aerodynamiczne znajdują zastosowanie w badaniach aerodynamiki obiektów, ale również są wykorzystywane w spadochroniarstwie. Mają one wtedy inną konstrukcję – w tunelu znajdują się duże wentylatory, które są w stanie rozpędzić strugi powietrza do prędkości 310 kilometrów na godzinę. Tunel z zewnątrz osłonięty jest przezroczystymi płytami, a na jego podłodze znajduje się ażurowa płyta, przez którą przechodzi powietrze. Osoba stojąca na płycie w trakcie pracy wentylatorów jest wtedy podniesiona siłą wiatru i czuje się jak podczas spadania w przestworzach – bez spadochronu.

Aerotunele są często wykorzystywane przez profesjonalnych skoczków spadochronowych czy jako element treningu spadochroniarskiego. Są dość duże, dlatego też może zmieścić się w nich kilka osób. Również na uwagę zasługują niższe koszty, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z samolotu, aby uzyskać analogiczny efekt – standardowo lot w tunelu trwa przez 3 minuty i można korzystać z niego wielokrotnie w krótkich odstępach czasowych.

Oczywiście, loty są przeznaczone także dla początkujących, którzy chcą zasmakować w niezwykłej przygodzie. Do bodyflying nie potrzeba żadnego wcześniejszego przygotowania, kondycji, badań lekarskich. To powoduje, że rozrywka dostępna jest praktycznie dla każdego, również dla dzieci i młodzieży oraz dla seniorów. Uczestnik lotu przed jego rozpoczęciem otrzymuje wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, zakłada specjalny kombinezon i kask. Nie trzeba bać się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ w tunelu cały czas przebywa również instruktor.

Gdzie skorzystać z lotu?

Najnowocześniejszy w Polsce tunel aerodynamiczny znajduje się w Warszawie – to Flyspot, gdzie działa Profly. Pozwala na bezpieczne loty i organizuje różnego rodzaju imprezy dla tych, którzy chcą dobrze się bawić. Ceny lotów rozpoczynają się od 219 złotych dla uczestników poniżej 18 roku życia i od 249 złotych dla osoby dorosłej. Lot trwa przez 3 minuty – chociaż może wydawać się, że to niewiele, to jednak w przypadku skoku spadochronowego czas swobodnego spadania to około 60 sekund, a jego cena jest przy tym trzykrotnie wyższa.

Rezerwację na lot w tunelu aerodynamicznym można wykonać przez internet. Także online można zakupić voucher upominkowy i podarować lot w prezencie bliskiej osobie, na przykład na urodziny.

VN:F [1.9.22_1171]

Oceń ten wpis

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI