Strona główna    /    Aktualności    /    Bodyflying – alternatywa dla skoków spadochronowych

Bodyflying – alternatywa dla skoków spadochronowychChcesz poczuć się lekko jak piórko? To mogą dać ci skoki spadochronowe, ale jest jeszcze jedna propozycja, a mianowicie bodyflying, czyli loty w tunelu aerodynamicznym. Gdy szukasz emocji, pomyśl o skorzystaniu z takiej rozrywki, która dostępna jest praktycznie dla każdego!

Loty w tunelu aerodynamicznym dają bardzo podobne odczucia do swobodnego spadania w trakcie skoku spadochronowego, czyli to tego momentu, który następuje od razu po wyskoku i trwa do otwarcia czaszy spadochronowej. Oczywiście, nie można wtedy podziwiać wyjątkowych widoków jak z lotu ptaka, ale wcale nie zmniejsza to popularności bodyflying. Jeżeli również chcesz przeżyć coś niecodziennego, sprawdź z nami, jak to zrobić.

tunel_aerodynamiczny_profly

Jak lata się w aerotunelu?

Tunele aerodynamiczne znajdują zastosowanie w badaniach aerodynamiki obiektów, ale również są wykorzystywane w spadochroniarstwie. Mają one wtedy inną konstrukcję – w tunelu znajdują się duże wentylatory, które są w stanie rozpędzić strugi powietrza do prędkości 310 kilometrów na godzinę. Tunel z zewnątrz osłonięty jest przezroczystymi płytami, a na jego podłodze znajduje się ażurowa płyta, przez którą przechodzi powietrze. Osoba stojąca na płycie w trakcie pracy wentylatorów jest wtedy podniesiona siłą wiatru i czuje się jak podczas spadania w przestworzach – bez spadochronu.

Aerotunele są często wykorzystywane przez profesjonalnych skoczków spadochronowych czy jako element treningu spadochroniarskiego. Są dość duże, dlatego też może zmieścić się w nich kilka osób. Również na uwagę zasługują niższe koszty, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z samolotu, aby uzyskać analogiczny efekt – standardowo lot w tunelu trwa przez 3 minuty i można korzystać z niego wielokrotnie w krótkich odstępach czasowych.

Oczywiście, loty są przeznaczone także dla początkujących, którzy chcą zasmakować w niezwykłej przygodzie. Do bodyflying nie potrzeba żadnego wcześniejszego przygotowania, kondycji, badań lekarskich. To powoduje, że rozrywka dostępna jest praktycznie dla każdego, również dla dzieci i młodzieży oraz dla seniorów. Uczestnik lotu przed jego rozpoczęciem otrzymuje wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, zakłada specjalny kombinezon i kask. Nie trzeba bać się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ w tunelu cały czas przebywa również instruktor.

Gdzie skorzystać z lotu?

Najnowocześniejszy w Polsce tunel aerodynamiczny znajduje się w Warszawie – to Flyspot, gdzie działa Profly. Pozwala na bezpieczne loty i organizuje różnego rodzaju imprezy dla tych, którzy chcą dobrze się bawić. Ceny lotów rozpoczynają się od 219 złotych dla uczestników poniżej 18 roku życia i od 249 złotych dla osoby dorosłej. Lot trwa przez 3 minuty – chociaż może wydawać się, że to niewiele, to jednak w przypadku skoku spadochronowego czas swobodnego spadania to około 60 sekund, a jego cena jest przy tym trzykrotnie wyższa.

Rezerwację na lot w tunelu aerodynamicznym można wykonać przez internet. Także online można zakupić voucher upominkowy i podarować lot w prezencie bliskiej osobie, na przykład na urodziny.

VN:F [1.9.22_1171]

Oceń ten wpis

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI